Hát igen, azt irtam, hogy folytatni fogom, de azt nem igazan tudtam hogy mikor is. Amugy rájöttem hogy az időben és térben való tájékozódási képességeim megcsalnak, főleg a tereppel kapcsolatban. Szóval lehet hogy nem sorrendben mondom a dolgokat, de mindent le szeretnek irni.
A kovetkező több nap folyamán csak a Meri erdészházban voltunk, s innen mentunk kulombozo felfedező utakra. A husvétot is itt töltöttük. Volt pirostojás, meg a hegyen nyuszival is találkoztunk :) (nem mintha ez lenne a husvét lényege). Itt gyüjtöttünk össze sok ászkarákot, amik úgy tünik, érdekes ritka fajok. Aztán a herpetológusoknál az idő határozza meg hogy éppen akkor mit kutat. Esős idő volt, tehat: szalamandra. Több százat összegyüjtöttünk, aztán adatokat a táplálkozásökológiájáról (gyomormosás), majd szabadon engedtük őket. Viperát is kerestünk volna, csak az a gond hogy azok nem igazan szeretik az esőt. Igyhát nem találtunk.
Meglátogattuk ujra Ecaterina Teodoroiu házát. Őróla azt kell tudni, hogy ő volt az első olyan tiszt Romániában, aki nő volt. Ha történelem, akkor mondom azt is, hogy voltunk Tudor Vladimirescu házánál is.
Szerdán pakoltunk, és mentünk tovább a Székelyföldre. Utközben a Buzau hegyeinel megalltunk és meglátogattuk a Sárvulkánokat. (Vulcanii Noroiosi). Ez egy olyan vulkán, ahol a földből nem láva jön ki, hanem gázok és sár. És oda lehet menni mellé, és lehet látni hogy bugyborékol a sár kifele a földből. Egy jó nagy helyen nem nő szinte semmi növény, és ott tényleg úgy érzed magad mintha a Holdon járnál.
Kézdivásárhelyen szálltunk meg ujra egy panzióban. Hát szegény kis panzió a csőd szélén áll, ahogy elnéztem a kiszolgálást és tisztaságot a tavalyihoz képest. Innen mentünk másnap a Szent Anna tóhoz, a Mohás Tőzegláphoz. Majd a hegyről lefele benéztünk a Büdösbarlanghoz is. A Szent Anna tó mellett még hógolyóztunk is. A Szent Anna tó egy vulkán kráterében formálódott, úgy mint a Mohás is, ugyanannak a hegynek a két oldalán találhatók. Először a Mohás helyén tört ki a vulkán, és egy tisztavizű tó formálódott. Majd a hegy másik részén is kitört a vulkán, és a törmelékek a Mohos helyén lévő tóba is eljutottak. A hegy masik részén tisztavizű tó, a Szent Anna tó formálódott.
A másik tóban levő vulkáni por magas kéntartalma hatására megtelepedett itt kb. 20 faj tőzegmoha, és elkezdte benőni. Igy egy alacsony szervesanyagtartalmú láp keletkezett, ahol nagyon kevés és érdekes növények élnek csak meg: Drosera sp. vagyis húsevők, sok fajta tőzegmoha, külömböző áfonyafajták, mérgező növények, lucfenyők, amelyek 100 éves korban sem nagyobbak mint 1.5-2 méter. A tó egyre jobban telik meg, de nem alulról mint más mocsarak esetében, hanem felülről növi be egyre jobban a moharéteg. Tehát mikor ott jársz fölötte, pár méter vastag mohán járkálsz, ami alatt akár több 10 m viz is lehet. Ez a Mohás Tőzegláp.
A Büdösbarlang .....háááát nagyon büdös. A kén és gázok jönnek ki az egyik barlangból, és ugy tartják, hogy ha ott ülsz abba a gázba pár perc multán elkezdenek felmelegedni a beteg testrészei az embernek. Kipróbáltuk, hm.... mondanak valamit.
Relaxként még utban hazafelé megfogtunk kb. 300 gőtét, hibrideket is, aztán a pár órai tanulmányozás után haza, vagyis a panzióba holtfáradtan zuhantunk ágyba. Másnap ugyancsak gőtéket kutattunk egész az Oituz-i atkelőnél is, fogtunk olyan 600 db-ot, természetesen az adatok összegyüjtése után szabadon lettek engedve.
Szombaton elindultunk Drobeta Turnu Severin felé, a Rucar-Bran atkelőn. Hat az nagyon szép. Meg naaaaaaaaagyon hosszú. Estére érkeztünk meg Severin mellett az egyik faluba, ahol Andra mamájánál aludtunk. Reggel még egy rövid látogatás Voditán, és este lett mire visszaértünk Váradra.
Ezeket nem első élményként irtam le. Mert már tizenakárhányadszor végigcsinaltam az utóbbi 4 évbe ehhez hasonló utakat. Csak sokan kérdezték, hogy mit tudsz te annyi mindent csinálni terepen, meg minek mész te oda, nem jobb lenne ha itthon ülnél és pénzed is maradna? Hát mit tudok csinálni? EZT.
Szép napot!
Ui: Megszerzem a képeket is és fölrakok majd egy párat....